skip to Main Content

Suurim kink, mis ma oma perelt olen saanud, on muusika! Selle kauni helina mu hinge istutasid minu vanemad: kitarrimängu armastav isa ning laulmist ja klaverimängu harrastav ema. Kasvasime üles ikka midagi ümisedes, tinistades ja harjutades, nii juhtmega kui ilma! Koos õdedega said läbi lauldud ja mängitud kõik koosseisud, mida oskasime ette kujutada: laulukoorid, soolo- ja duetilaul, folk- kui rokkbändid. Suures vaimustuses hüppasime ühe pilli tagant teise taha ja käisime esinemas nii viksidel konkurssidel kui suitsustes rokiklubides.

Beebide lauluringi sattusin esimest korda juhendama Stockholmi Eesti majas, kus Eestist eemal elades käisime koos suurest armastusest ja igatsusest kodumaiste viiside järele. Veidi hiljem aitasin aga käima lükata Waldorf lasteaeda Hiinas Shenzheni linnas ja õpetasin seal pisikestele särasilmadele hoopis ingliskeelseid laulukesi.

Emana tahan ka oma lastele anda edasi armastust muusika vastu. See, kuidas peres tähtpäevi peetakse ja kas põranda pühkimise või nõudepesu juurde viisijupikest ümisetakse, võib laste hinge istutada muusika salaseemne. Loodan, et minu tunnid õpetavad lastele hulga vahvaid laule ja vaimustust sellest ilusast maailmast, mis räägib meiega läbi helide keele.

Back To Top